کد خبر : 462
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲

تداوم آلودگی‌ هوا در برخی کلان شهر‌ها

تداوم آلودگی‌ هوا در برخی کلان شهر‌ها
تداوم آلودگی هوا در برخی کلان شهر‌ها امروز هم مدارس را تعطیل کرد.

به گزارش نگاه روز به نقل از صدا و سیما،هوای شهرهای تبریز با شاخص ۱۰۲، یزد ۱۱۰، اراک ۱۱۸، قزوین ۱۱۹، همدان ۱۲۳، مشهد ۱۳۰، بندرعباس ۱۳۶، اهواز ۱۳۸ و تهران ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و ساوجبلاغ با شاخص ۱۵۶ و پلدختر ۱۷۰ ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارند.

ناپایداری هوای ناسالم در یزد
کارشناس پایش و مسئول ایستگاه‌های سنجش وضع کیفی هوا، از ناپایداری هوای ناسالم (برای گروه‌های حساس) به دلیل ورود سامانه بارشی به یزد خبر داد.
میرزاده با بیان اینکه آخرین وضعیت شاخص کیفی هوای شهر یزد بر اساس داده‌های به دست آمده از ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا، شاخص ۲۴ ساعته منهی به ساعت ده صبح دوشنبه ۲۵ آذر در محدوده هوای ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. هوای یزد ناسالم برای گروه‌های حساس
وی از ناپایداری این وضعیت خبر داد و گفت: وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، تا پیش از ظهر امروز به دلیل ورود سامانه بارشی به استان حل خواهد شد و هوای استان در وضعیت سالم قرار می‌گیرد.
کارشناس پایش و مسئول ایستگاه‌های سنجش وضع کیفی هوا ملاک برای تعطیلی مدارس را قرارگیری شاخص کیفی هوا در وضعیت اضطرار و همچنین تایید هواشناسی مبنی بر پایداری آن عنوان کرد.
میرزاده همچنین از شهروندان خواست تا با نصب برنامه پایش کیفی هوای کشور بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود از آخرین وضعیت کیفی هوای استان مطلع شوند.
مدارس استان تهران امروز تعطیل است
معاون استاندار تهران از تعطیلی تمام مدارس استان تهران در تمام مقاطع تحصیلی به جز شهرستان دماوند و فیروزکوه خبر داد.
تقی زاده در حاشیه نشست شهرداران استان تهران با اشاره به اینکه اطلاعات ایستگاه‌های هواشناسی همچنان میزان آلودگی دراین استان را بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ نشان می‌دهد گفت: این آلایندگی در برخی از شهرستان‌ها به بیش از ۱۷۰ نیز رسیده است.
معاون استاندار تهران با بیان اینکه بر اساس همین شاخص‌ها، مصوبات کمیته اضطرار ادامه خواهد داشت افزود: تمام مدارس شرستان‌های استان و شهر تهران از مهد و پیش دبستانی تا متوسطه اول و دوم بجز شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه و همچنین منطقه اموزش و پرورش رودهن، فردا دوشنبه تعطیل خواهد بود.
وی با اشاره به ادامه مصوبات قبل گفت: تعطیلی معادن شن و ماسه نیز تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.
تقی زاده با بیان اینکه محدودیت تردد کامیون‌ها نیز در شهر تهران ادامه دارد افزود: طرح زوج و فرد نیز فردا از درب منازل اجرا خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد با وزش باد و بارندگی از فردا شب، وضعیت آلودگی شهرستان‌های استان تهران و پایتخت، بهبود یابد.

هوای اصفهان، ناسالم برای گروه‌های حساس
وضع کیفیت هوای اصفهان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
رییس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر در میدان احمدآباد ۱۶۶، خیابان استانداری ۱۵۷، خیابان پروین ۱۵۴ و خیابان دانشگاه با ۱۵۳ AQI ناسالم برای عموم و بزرگراه خرازی با ۱۱۷ AQI ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.
بابک صادقیان افزود: همچنین وضع کیفی هوا در ایستگاه مراقبت دائم شاهین شهر ۱۴۶ و کاشان ۱۴۶ AQI ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.
وی گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان از ۲۴ساعت گذشته با میانگین ۱۴۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.
بر اساس شاخص کیفی هوا، این شاخص از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰۰ خطرناک است.

تعطیلی همه مقاطع تحصیلی در اصفهان و برخی شهرستان‌ها
با تداوم شرایط آلودگی هوا، امروز همه مقاطع تحصیلی در اصفهان و برخی شهرستان‌ها تعطیل است.
شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:با توجه به استمرار پایداری نسبی آلودگی هوا و محیا شدن انباشت آلاینده‌های جوی امروز دوشنبه ۲۵ آذر تمام مقاطع تحصیلی و مهد‌های کودک در مناطق ششگانه آموزش و پرورش اصفهان، بخش جرقویه سفلی، سجزی، زرین شهر، باغبهادران، فولادشهر، فلاورجان، پیربکران، مبارکه، شاهین شهر، برخوار، خمینی شهر، نجف آباد فردا تعطیل است.

تعطیلی بخشی از مدارس استان البرز
مدارس استان البرز به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا در همه مقاطع تحصیلی امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر ماه تعطیل است.
بر اساس اعلام رئیس کارگروه اضطرار آلودگی هوا، امروز (دوشنبه) ۲۵ آذرماه تمامی مقاطع مدارس استان البرز به جز شهرستان طالقان و بخش آسارا، در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.
علی درویش‌پور، معاون استانداری البرز افزود: دستگاه‌های دولتی از ماموریت‌های غیر ضروری خود داری کنند. همچنین دستگاه‌های اجرایی با درخواست مرخصی بیماران تنفسی و افرادی که بچه مهدکودکی دارند موافقت کنند.
وی افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتحادیه شن و ماسه و کامیون داران اعلام کنند امروز نیز تمامی نهاد‌های تولید و فروش معادن تعطیل هستند.

تداوم آلودگی هوای تبریز
هوای کلانشهر تبریز همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
معاون محیط زیست انسانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: میانگین شاخص هوای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ است.
قمی از سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و کودکان خواست از حضور در فضا‌های باز خودداری و شهروندان هم در حد امکان از خودرو‌های عمومی استفاده کنند.
شاخص آلودگی هوا از ۰ تا ۱۰۰ قابل قبول، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و بیش از ۲۰۰ در وضع بحرانی است.
با تصویب کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز، مدارس این شهر امروز در تمامی مقاطع تحصیلی، تعطیل اعلام شده است.
مدارس آبیک تعطیل شد
مدارس آبیک در کلیه مقاطع به دلیل آلودگی هوا امروز تعطیل است.
جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان قزوین اعلام کرد: براساس ارزیابی‌ها، شاخص وضعیت هوای قزوین بر روی ۱۱۲ و برای گروه‌های حساس ناسالم است.
فرخزاد افزود: به همین دلیل مدارس آبیک در کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل است.

تعطیلی مدارس قزوین بر اثر آلودگی هوا
مدارس برخی از شهر‌های استان قزوین در همه مقاطع در نوبت صبح تعطیل است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: با توجه به آلودگی هوا و برای حفظ سلامت دانش آموزان، امروز شیفت صبح تمامی مقاطع تحصیلی، (مهد کودک، پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول و دوم) شهر‌های استان بجز شهرستان آوج، بخش الموت غربی و شرقی، طارم و بخش کوهین تعطیل است.
رحمانی افزود: مدارس استثنایی هم در همه مقاطع امروز تعطیل است.
مدیرکل بهزیستی هم گفت: مهد کودک‌ها و مراکز توانبخشی روزانه تحت پوشش این اداره کل نیز امروز تعطیل است.

به علت آلودگی هوا 
تعطیلی مدارس قم دوشنبه ۲۵ آذر
همه مدارس شهر قم امروز دوشنبه ۲۵ آذر به علت آلودگی هوا تعطیل شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان اعلام کرد: با توجه به تداوم آلودگی هوا و احتمال افزایش میزان ذرات آلاینده موجود در هوا و بالاتر از حد مجاز بودن غلظت آلاینده ها، مهد‌های کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس تمامی مقاطع تحصیلی شهر قم در دو نوبت صبح و عصر امروز ، دوشنبه، بیست و پنجم آذر تعطیل است.
در این اطلاعیه تاکید شده است که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و ادارات و مدارس بخش‌ها و دیگر شهر‌های استان فعال است.

تعطیلی مدارس اراک و ساوه در روز دوشنبه / دانشگاه‌های ساوه هم تعطیل است
دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی: با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای مدارس اراک و ساوه و دانشگاه‌های ساوه در نوبت صبح امروز تعطیل است.

میرزایی دبیر کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان گفت: با تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای اراک، به دلیل افزایش شدید آلاینده‌های جوی، تمام مدارس شهر اراک در تمامی مقاطع تحصیلی در شهر و روستا در نوبت صبح دوشنبه ۲۵ آذر تعطیل است.
فرماندار ساوه هم در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد به دلیل آلودگی هوا تمام مدارس نوبت صبح و عصر شهر و روستای شهرستان ساوه و دانشگاه‌های این شهرستان دوشنبه ۲۵ آذر تعطیل است و ادارات ساوه هم با تاخیر یک ساعت و نیم آغاز به کار می‌کنند.
مدارس شهرستان فراهان نیز امروز نیز  با یک ساعت و نیم تاخیر فعالیت خود را شروع کردند.
یادآور می‌شود دیروز هم مدارس شهرستان اراک در نوبت صبح و عصر تعطیل بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

جهت تشخیص ربات لطفا محاسبه زیر را انجام دهید *